Co niszczy włosy – warto to wiedzieć!

Czy myślisz czasami nie o tym co dba o włosy, ale co tak naprawdę je niszczy? Okazuje się, że większość problemów z włosami bierze się z niewiedzy o czynnikach niekorzystnych, które niszczą i pogarszają nie tylko stan włosów, ale i skóry głowy. Poznaj rzeczy, które niszczą włosy i które należy wykorzenić ze swojej pielęgnacji.

co-niszczy-wlosy.jpg

Co niszczy włosy? Lista

1. Zabiegi fryzjerskie

Nie tylko farbowanie czy rozjaśnianie, ale także wszelkie zabiegi z użyciem wysokiej temperatury, karbowanie, prostowanie i gorące wałki, a także tapirowanie, dekoloryzacja, zagęszczanie i przedłużanie włosów.
Jeśli chcesz, by włosy były w dobrym stanie, a nie możesz zrezygnować z koloryzacji – pamietaj o tym, by o nie dodatkowo zadbać i odżywiaj je regularnie, by kolor po farbowaniu był stale mocny i wyrazisty.
Raz w tygodniu stosuj dobrej jakości maskę do włosów, np. nawilżającą lub regenerującą.

2. Szarpanie i mocne tarcie

To bardzo częsty powód niszczenia włosów.
Te błędy w pielęgnacji robimy nieświadomie, zawsze wtedy, gdy wycieramy włosy w ręcznik, lub próbujemy rozczesać je za wszelką cenę, w pośpiechu, szarpiąc i ciągnąć. To bardzo niszczący proceder, ponieważ wilgotne włosy po myciu sa delikatniejsze i bardziej narażone na zniszczenie. Dlatego za każdym razem osuszaj włosy ręcznikiem i nie trzyj ich, wycierając z wody. Rozczesuj je grzebieniem drewnianym o szerokim rozstawie zębów – w ten sposób uczeszesz

3. Wiele akcesoriów do włosów

Ciasne gumki, spinki do włosów, wsuwki, mocno ściskające opaski, które szarpią włosy. Te wszystkie rzeczy powodują mechaniczne uszkodzenia włosów, nadwyrężają strukturę i często sprawiają po prostu, ze włosy się łamią, rwą. Bardzo cienka gumka jest w stanie przerwać włos, podobnie jak gumka z metalowym łączeniem. Wsuwki z kolei nie tylko szarpią włosy, lecz podrażniają skórę głowy.

4. Niektóre upięcia włosów

Mocno ściśnięte, naciągnięte włosy, natapirowane i podpięte a dodatkowo utrwalone lakietrem – to z pewnością nie jest pomysł na fryzurę, która przetrwa 24 godziny. To przepis na katastrofę, czyli zniszczenie zewnętrznych struktur włosa. Dlatego, by ulżyć włosom w tym cierpieniu – podaruj im miękką gumkę lub owijkę do włosów, poznaj luźne, kobiece sploty lub noś włosy rozpuszczone.

5. Źle dobrane kosmetyki o kiepskim składzie

Zdarzało się, że twoja odzywka, zamiast nabłyszczyć włos, sprawiła, że były one sztywne i matowe? Czy szampon podrażnił ci skórę głowy lub był przyczyną łupieżu? To wszystko efekt nieodpowiednich kosmetyków, które niszczą włosy, wysuszają je i nie pielęgnują skórę głowy. Aby nie zaszkodzić włosom zwykłym szamponem, zawsze sprawdzaj, co zawiera w składzie. Wybieraj kosmetyki łagodne dla skóry głowy, o bezpiecznym i naturalnym składzie. To najszybsza droga do pięknych, zdrowych i zadbanych włosów.

 

10