Delikatne oczyszczenie – odśwież włosy białą glinką – działanie i DIY

Twoje włosy szybko stają się nieświeże i oklapnięte? Tracą objętość i cierpisz na nadmiar sebum? Przetłuszczające się włosy można szybko odświeżyć i ujarzmić. Wystarczy, że włączysz do pielęgnacji białą glinkę. To coś więcej niż oczyszczanie tłustych włsoów – to pielęgnacja, która dostarczy im minerałów i zadba o skórę głowy. Dowiedz się jak wykorzystać moc białej glinki w pielęgnacji włosów.

biala-glinka.jpg

Biała glinka – czym właściwie jest?

To minerał, który powstaje w procesie wietrzenia skał. Biała glinka jest mielona tak, by powstał delikatny, miałki proszek. Rodzina mineralnych glinek jest ogromna, to istna tęcza barw, każda z nich ma nieco inne działanie. Biała cechuje się tym, że oprócz oczyszczania i detoksu, jest łagodna i nadaje się nawet do wrażliwej skóry. Dodatkowo glinka doskonale ożywia, ponieważ zawiera moc minerałów (krzem, wapń, magnez, żelazo, potas i sód). Wszystkie dostarczasz włosom lub skórze, stosując białą glinkę w pielęgnacji.

Biała glinka na włosy – doskonały detoks włosów

Biała glinka to idealny kosmetyk do skóry suchej, podrażnionej i wrażliwej. Świetnie współgra z każdym rodzajem skóry głowy, ma właściwości ściągające, leczy skórę i koi podrażnienia, a także pomaga ranom się zabliźnić.
Biała glinka stosowana na włosy doskonale je oczyści i odżywi skórę, dzięki czemu włosy będą mogły szybciej rosnąć, a podziały komórkowe w macierzy włosa będą zachodziły sprawniej.

Biała glinka na włosy – zalety

  • oczyszcza skórę głowy
  • dostarcza minerałów
  • usuwa nadmiar sebum, hamuje jego wydzielanie
  • usuwa zanieczyszczenia, toksyny, resztki kosmetyków
  • stymuluje regenerację tkanek
  • ma działanie ściągające i gojące
  • odżywia włosy, unosi je u nasady
  • poprawia kondycję włosów i skóry głowy
  • przyczynia się do szybszego wzrostu włosów

Biała glinka na włosy – jak stosować?

Białą glinkę możesz stosować na kilka sposobów. Najpopularniejszy sposób to maska na włosy z białej glinki. Tworzy się ją dokładnie tak, jak tradycyjną maskę na do twarzy, czyli łączy białą glinkę z wodą lub hydrolatem, tak by uzyskać konsystencję gęstej papki. Glinkę nakłada się na włosy u nasady i pokrywa nią skórę głowy. Maska z białej glinki do włosów doskonale łączy się także z szamponem, albo z tradycyjną maską do włosów – połącz te składniki i zastosuj na włosach. Dzięki temu odżywisz i zregenerujesz włosy, a jednocześnie oczyścisz je dokładnie z nadmiaru sebum i toksyn.

Innym sposobem na detoks włosów i skóry głowy jest używanie białej glinki w połączeniu z szamponem. Czy wiesz, ze mycie włosów glinką zapobiega wypadaniu włosów i pobudza je do wzrostu? Oczywiście jet to także sposób na doskonałe oczyszczenie włosów i skóry głowy. Co więcej – mycie włosów białą glinką doskonale zmywa resztki olejków, które mogą zostawać na pasmach po olejowaniu. Jak umyć włosy szamponem z glinki? Możesz dodać ją do zwykłego szamponu albo po prostu wymieszać ją z wodą, nałożyć na głowę i umyć włosy (szybko przywykniesz do tego, ze glinkowy szampon się nie pieni). Po chwili spłucz glinkę z włosów i zastosuj ulubioną odżywkę.

 

10