Kérastase Elixir Ultime Oleo – Complexe The Imperial

1. Wygląd, pojemność, wydajność

kerastase-elixir-ultime-oleoProdukt Kerastase to pięknie wydany olejek, zamknięty w szklanej, eleganckiej butelce wyposażonej w solidną, dużą i sprawną pompkę.

Ma on pojemność 100 ml i jest wydajny – spokojnie wystarczy na około 3 – 4 miesiące.

2. Skład

O wysokiej wartości produktu Kerastase decydują cztery naturalne olejki, które dominują w składzie:

Olejek kukurydziany; znakomicie regeneruje włosy, odżywia je i uelastycznia. Dzięki temu włosy nabierają zdrowego wyglądu i sprężystości, zaczynają lśnić i są ochronione przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Nie zaszkodzi im również suche powietrze z grzejników lub klimatyzacja.

Olejek arganowy; zabezpieczy włosy przed wszelkimi zabiegami fryzjerskimi, podczas których włosy mogą doznać znacznego uszczerbku. Należą do nich m.in.: farbowanie, suszenie suszarką, prostowanie włosów, gorąca lokówka, szarpanie włosów podczas czesania lub naciąganie gumką i osłabianie ich cebulek. Dzięki olejowi arganowemu pukle nie tylko są ochronione na zewnątrz, ale również zregenerowane w ich wnętrzu.

Olejek kameliowy; bardzo sprawnie kondycjonuje włosy i wygładza je, dzięki czemu dają się one szybciej ułożyć, a ponadto zachwycają sprężystością oraz stają się jedwabiste w dotyku Olejek kameliowy, zwany inaczej herbacianym pomaga usunąć wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni włosa, aby ułatwić wnikanie do wnętrza dobrym składnikom.

Olejek pracaxi – to lekki, niezbyt gęsty olejek, który łatwo się aplikuje na włosy i bardzo łatwo wsiąka w pukle. Bardzo silnie nawilża włosy, zabezpiecza je przed szkodliwym działaniem promieni UV, oraz przed silnie wysuszającymi kosmetykami (w tym również przed amoniakiem w farbach do włosów). Zapewnia puklom blask, sprężystość i głębię koloru.

3. Aplikacja

Olejek do włosów Kerastase można stosować na kilka sposobów:

  • na suche włosy przed modelowaniem fryzury – jako środek odżywiający, kondycjonujący i ułatwiający modelowanie fryzury
  • na suche pukle przed myciem włosów – pomoże on pozbyć się wszystkich toksyn i zanieczyszczeń z powierzchni włosa, a przy tym wniknie w łuski zapewniając włosom regenerację
  • na ułożoną i wymodelowaną fryzurę – aby podkreślić piękno i blask włosów oraz wzmocnić ich kolor
  • na same końce – czyli w miejscu, gdzie włosy są szczególnie narażone na zniszczenie

4. Działanie

Kérastase Elixir Ultime Oleo – Complexe The Imperial jest niezawodny przy pielęgnacji farbowanych włosów. Dobrze skomponowane naturalne olejki natychmiast kondycjonują kosmyki, zapobiegając ich przesuszeniu, blaknięciu i łamliwości. Olejek regeneruje włosy wewnątrz, zabezpiecza i chroni na zewnątrz, wzmacnia końcówki włosów, ułatwia stylizację i rozczesywanie włosów po kąpieli.

5. Wnioski

Bardzo prestiżowy i ładnie wydany produkt, który zawiera duże stężenie dobrze skomponowanych naturalnych olejków. Należy nieco uważać podczas aplikacji, aby szklanka butelka nie upadła na podłogę i nie stłukła się. Olejek jest wydajny, a jego ładny zapach długo utrzymuje się na włosach. Fakt, że można go stosować na kilka różnych sposobów, pozwala dostosować rodzaj pielęgnacji olejkiem zarówno do stopnia zniszczenia włosów, jak i do sposobu życia, jakie prowadzimy.

336