Maski do włosów – jak je stosować? Najczęstsze błędy

Czy wiesz, ze sekretem skutecznej pielęgnacji jest odpowiednie stosowanie kosmetyków? Jeśli robisz to tak, jak trzeba, zyskujesz więcej. Przy stosowaniu masek do włosów większość kobiet popełnia błędy. Okazuje się, że Twoja maska do włosów może działać lepiej – pezekonaj się, co zrobić, by uzyskać maksimum efektu.

maska-do-wlosow.jpg

Najczęstsze błędy w stosowaniu masek – prawdopodobnie je popełniasz

1. Za dużo maski to za dużo dla włosów

Włosy lubią odżywianie, ale jeśli nałożysz za dużo kosmetyku – po prostu je przeciążysz.
Innymi słowy, zamiast osiągnąć efekt pięknych, wzmocnionych włosów, staną się one oklapłe, bez objętości i będą się zbijać w ciężkie i nieestetyczne strąki.

2. Zbyt krótko trzymasz maskę na włosach

Nie wiesz w cudowne 3-minutowe kuracje, które mają maksymalnie zregenerować włosy. Nic nie naprawi ich w tak krótkim czasie. To właśnie dlatego profesjonalne kuracje w salonach fryzjerskich nigdy nie trwają tak krótko. Jeśli zależy Ci na faktycznej regeneracji włosów, trzymaj maskę na włosach dłużej, czyli od 10 do 20 minut. Maski do włosów, które oferują profesjonalną pielęgnację, mają w sposobie stosowania podany o wiele dłuższy czas trzymania jej na włosach, niż 3 minuty.

3. Nakładasz maskę niedokładnie

Będziesz zaskoczona, ale połowa kobiet niedokładnie stosuje maskę do włosów, ponieważ źle ją nakłada. Najczęstszym błędem w aplikacji to nałożenie jej jedynie na powierzchni włosów. Częstym błędem jest nieodpowiednie pokrycie końców włosów, oraz pokrycie tylko części pasm, tak że nie cała fryzura się odżywia. Oczywiście nic się nie stanie, jeśli zrobisz to raz czy dwa, ale notoryczna niedokładność w stosowaniu maski na włosy może się wiązać ze złą pielęgnacją.

4. Źle spłukujesz maskę

Źle, czyli nieodpowiednio, bo niedokładnie. Okazuje się, że nawet woda, której używasz do spłukiwania włosów, powinna mieć odpowiednią temperaturę. Spłukuj zatem włosy letnią wodą i unikaj jak ognia gorącej wody, która otwiera łuski i sprawia, że włos traci nawilżenie i odżywcze składniki. Na koniec, czyli do ostatniego płukania możesz użyć zimnej wody, bo ona domyka łuski włosa, a zatem wygładza i dodaje blasku. Wiele dziewczyn miesza zimną wodę z odrobiną octu i taką płukanką moczy włosy. Ocet zakwasza włosy i dodaje im cudownego blasku.

5. Nakładasz maskę na skórę głowy

Nawet jeśli producent tego nie zaleca. Okazuje się, że podstawa włosów nie lubi zbyt mocnej pielęgnacji. Dlatego gdy nakładasz maskę zostaw kilak centymetrów odstępu między nimi a skóra głowy – to przestrzeń, która nie wymaga aż tak intensywnej pielęgnacji, gdyż są to najczęściej włosy w dobrym stanie, które nie miały czasu jeszcze zniszczeć.
Zawsze pamiętaj o tym, że maska do włosów nie powinna dotykać skóry głowy, bo może ją podrażnić. Oczywiście istnieją też maski do stosowania głównie na skórę – najczęściej są to po prostu naturalne oleje. One dbają nie tylko o włosy, ale i skórę głowy oraz cebulki.

10