Matrix Oil Wonders Egyptian Hibiscus

1. Wygląd, pojemność, wydajność

matrix-oil-wonders-egyptian-hibiscusJest to olejek w sprayu, o pojemności 125 ml, zamknięty w plastikowej, żółtej butelce przyozdobionej wzorem układającym się w niewielki kropelki. Design ma zdradzać zawartość i przeznaczenie produktu, ale niestety na tle innych dostępnych na rynków kosmetyków wygląd produktu Matrix jest dosyć skromny.

Olejek w sprayu jest wydajny, ponieważ do jednorazowej aplikacji wystarczą 1-2 pompki preparatu.

2. Skład

Matrix Oil Wonders swoją siłę i skuteczność w pielęgnacji włosów farbowanych zawdzięcza głównie olejowi z oliwek oraz ekstraktowi z hibiskusa.

Olej z oliwek jest popularnym i delikatnym olejkiem, od wieków znanym, cenionym w kosmetyce i używanym do pielęgnacji włosów oraz skóry. Ma działanie silnie regenerujące, nabłyszczające i nawilżające. Dzięki niemu włosy zyskują blask i objętość i nie są przeciążone. Olej z oliwek jest również bogactwem witaminy E zwanej witaminą młodości. Jest ona cenna zarówno dla młodego wyglądu i prawidłowego wzrostu włosa, jak i do zachowania sprężystości. Olej z oliwek zawiera również naturalny filtr UV, chroniący włosy przed szkodliwym promieniowaniem słońca.

Ekstrakt z hibiskusa ma przede wszystkim nabłyszczać i wzmacniać kolor włosów farbowanych, jednak w produkcie Matrix jest go niewiele.

Matrix Oil Wonders zawiera również sporą dawkę alkoholu wielowodorotlenowego. Taki rodzaj alkoholu nie szkodzi włosom i nie wysusza ich, lecz dba o prawidłowy poziom nawilżenia pukli. Tworzy on specjalny, ochronny film na powierzchni włosa, chroni przed uszkodzeniami, a jednocześnie dodaje elastyczności i miękkości pasemkom.

3. Aplikacja

Wystarczy rozpylić na suchych lub mokrych włosach 1-2 pompki produktu. Nie należy go spłukiwać. Olejek jest bardzo komfortowy i szybki w użyciu. Z tego względu przyda się wszystkim zabieganym osobom, które pielęgnację włosów sprowadzają do minimum i nie mają czasu na długotrwałą pielęgnację.

4. Działanie

Olejek Matrix Oil Wonders pozostawia włosy miękkie błyszczące, natychmiast je kondycjonuje. Ułatwia stylizację włosów i delikatnie chroni pukle przed uszkodzeniami. Olejek przyspiesza ponadto proces suszenia włosów suszarką.

5. Wnioski

Olejek można aplikować na włosy jedynie na dwa sposoby (rozpylając na suche lub wilgotne włosy). Nie zapewni to gruntownej ochrony włosom farbowanym, ale dobrze je kondycjonuje i zabezpiecza przed niekorzystnym działaniem środowiska, oraz zapobiega zmatowieniu włosów. Produkt jest idealny dla osób żyjących w pośpiechu, ponieważ aplikacja jest szybka i bezproblemowa. Produkt zbiera minusy za jeden olejek użyty w składzie i minimalną dawkę ekstraktu z hibiskusa, ustępującą innym, syntetycznym składnikom.

315