Mythic Oil Colour Glow Oil

1. Wygląd, pojemność, wydajność

mythic-oil-colour-glow-oilOlejek do włosów farbowanych z serii Loreal Mythic Oil jest produktem zamkniętym w smukłej butelce z pomarańczowego szkła, zwężanej na środku i o nieregularnych ściankach. Buteleczka ma orientalny design. Zakończona jest plastikową, niewielką pompką w kolorze miedzianym.

Orientalny wygląd olejku nawiązuje do wykonywanego od wieków rytuału olejowania włosów stosowanego przez kobiety wschodu.

Mythic Oil Colour Glow Oil cechuje się mocnym, ale całkiem przyjemnym, korzennym zapachem. Ma pojemność 100 ml i jest bardzo wydajny, gdyż do jednorazowej kuracji wystarczą 1 – 2 krople olejku.

2. Skład

Olejek do włosów farbowanych Loreal Mythic Oil zawiera 4 naturalne olejki wysokiej klasy. Każdy z nich stanowi bogactwo dobrych kwasów tłuszczowych, które zwalczają wolne rodniki, a przy tym dbają o kolor i blask włosów farbowanych.

Awokado – to bardzo odżywczy i regenerujący olej, który zawiera komplet witamin potrzebny włosom do pięknego wyglądu i zdrowego wzrostu. Olej z awokado obfituje również w minerały typu magnez, mangan, żelazo, fosfor, potas, sód i cynk. Zawiera dużo kwasów tłuszczowych z grupy omega – 9 i omega – 6. Olej wzmacnia naturalną barierę ochronną włosów, dzięki czemu nie tracą one wilgoci i szybko się regenerują.

Olejek z pestek winogron to bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych. Obfituje w witaminę E, zwaną witaminą młodości ze względu na jej antyrodnikowe właściwości. Olejek bardzo dobrze wygładza włosy, zapewnia im blask i nie przeciąża pukli.

Olejek z żurawiny – poprawi elastyczność włosów i zabezpieczy je przed zbyt szybkim starzeniem się. Dobrze się wchłania we włosy i głęboko je odżywia. Zawiera szereg korzystnych dla włosów minerałów: żelazo, wapń, magnez, potas, sód, fosfor, cynk, miedź, mangan i selen. Zadba nie tylko o odżywienie włosów farbowanych, ale również zabezpieczy je przed wysychaniem.

Olejek lniany to remedium na włosy uszkodzone zabiegami fryzjerskimi, w tym również farbowaniem. Odbudowuje pasemka i wzmacnia je. Świetnie wygładza włosy, zapobiega puszeniu nawet najbardziej suchych włosów. Olej lniany zapobiega również wypadaniu włosów, wspomaga ich wzrost, poprawia elastyczność i miękkość pukli.

3. Aplikacja

Mythic Oil Colour Glow Oil można stosować zarówno na wilgotne włosy po kąpieli, jak i na suche – za każdym razem, kiedy czujemy, że pukle tego potrzebują. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest użyć go przed modelowaniem lub suszeniem włosów. Nie tylko zapewnimy im piękny blask i wygląd, ale również zabezpieczymy przed destrukcyjnym działaniem gorącego powietrza z suszarki.

4. Działanie

Mythic Oil Colour Glow Oil działa zarówno na powierzchni włosów – tworząc ultra-cienki, ochronny film na ich powierzchni, jak również głęboko regeneruje je wewnątrz. Dzięki temu włosy nie niszczeją po notorycznym nadwyrężaniu ich za pomocą amoniaku. Olejek zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia i wzmacnia włosy oraz gwarantuje im nasycony kolor, oraz blask nawet wiele tygodni po koloryzacji. Zapewnia piękny blask i ochroni wysuszone końce włosów.

5. Wnioski

Olejek zapewnia ekskluzywną pielęgnację włosom farbowanym. Poprawia ich wygląd i przedłuża trwałość koloru. Jest wydajny, ma silnie orientalny, ale przyjemny zapach. Na jego korzyść przemawia bogactwo olejków użytych w produkcie. Minusem może być szklana butelka która – choć wygląda ładnie – może się stłuc upadając na podłogę. Plusem jest też różnorodność zastosowań olejku L’oreal.

333