Pureology Serious Colour Care Reviving Red Oil

1. Wygląd, pojemność, wydajność

pureology-serious-colour-care-reviving-red-oilTo czerwony olejek o pięknym zapachu i dużej pojemności (125ml) zamknięty w smukłej, plastikowej butelce i wyposażony w fioletową pompkę. Olejek zamykany jest plastikowym korkiem, który ochrania olej przed rozlaniem i niefortunnym wciśnięciem pompki. Olejek ma piękny kwiatowo – roślinny i świeży zapach, który niestety dosyć szybko ulatnia się z włosów.

Jest wydajny i spokojnie wystarczy na około 3-4 miesiące.

2. Skład

W jego składzie odnajdziemy bezpieczne, 100% biodegradowalne składniki. Olejek nie zawiera parabenów, silikonu ani siarczanów. Pureology Serious Colour Care Reviving Red Oil nie zawiera również składników pochodzenia zwierzęcego.

W jego składzie da się wyróżnić olejek sezamowy i słonecznikowy.

Olej sezamowy wyjątkowo dobrze dba o kolor włosów farbowanych. Zapobiega blaknięciu i niechcianemu jaśnieniu pasemek (np. pod wpływem silnego słońca). Ma właściwości silnie regenerujące i odżywiające włosy. Pozostawia je błyszczące i sprężyste.

Olej słonecznikowy wzmacnia włosy i zapobiega utracie wody z wnętrza pukli. Natychmiast nadaje blask i kondycjonuje pasemka. Ułatwia rozczesywania splątanych, suchych włosów. Olejek słonecznikowy pozostawia pukle miękkie, błyszczące i jedwabiste w dotyku. Dzięki wysokiej zawartości kwasu linolowego z grupy omega – 6 opóźnia on procesy starzenia się włosów i skutecznie blokuje niekorzystne działanie wolnych rodników.

Złą wiadomością jest to, że olejek zawiera w składzie jednowodorotlenowy alkohol, należący do grupy tzw. złych alkoholi. Po dłuższym stosowaniu może on wysuszać włosy.

3. Aplikacja

Pureology Serious Colour Care Reviving Red Oil zaskakuje wszechstronnością zastosowań. Można go używać przed i po myciu włosów, na wilgotne i suche pukle, przed stylizacją fryzury, po stylizacji jako produkt kondycjonujący i nabłyszczający włosy, jako dodatek do balsamów, odżywek i maseczek do włosów, a nawet jako całonocną kurację (wcieramy wówczas olejek we włosy, zostawiamy do rana, po czym myjemy włosy, pozbywając się nadmiaru olejku). Co więcej: olejek zabezpieczy włosy podczas farbowania. W tym celu przed nałożeniem farby należy go nałożyć od połowy długości włosów, nie spłukiwać, a dopiero następnie nałożyć farbę. Dzięki temu amoniak nie zniszczy tak pasemek.

4. Działanie

Pureology Serious Colour Care Reviving Red Oil ma za zadanie wydobywać piękno włosów farbowanych, nabłyszczać je i dbać o odpowiedni poziom nawilżenia pukli. Olejek zabezpieczy włosy przed uszkodzeniami, a ponadto będzie świetnym uzupełnieniem produktów do codziennej pielęgnacji włosów. Zastosowany przed farbowaniem włosów zabezpieczy je przed niszczycielskim działaniem amoniaku.

5. Wnioski

Olejek zbiera plusy za brak parabenów i składników pochodzenia zwierzęcego, na jego niekorzyść przemawia niestety wysuszający włosy alkohol. W produkcie użyte są tylko dwa olejki naturalne. Pureology Serious Colour Care Reviving Red Oil ma ładny i świeży zapach, który niestety szybko ulatnia się z włosów. Zadziwia mnogością zastosowań. Dużym plusem jest to, że można go użyć bezpośrednio przed koloryzacją, aby zabezpieczyć włosy przed zniszczeniem.

248