Olejek Arganowy Nanoil

1. Wygląd, pojemność, wydajność

olejek-arganowy-nanoil

Olejek Arganowy Nanoil jest zamknięty w estetycznej, ciemnej buteleczce z farmaceutycznego szkła – dzięki temu opakowanie w pełni chroni olejek arganowy przed światłem słonecznym i jełczeniem.
Buteleczka jest dosyć duża, jak na tego typu produkt (naturalne olejki zazwyczaj występują w pojemności 30 ml) i doskonale się prezentuje z estetyczną ciemną etykietą i złotymi motywami, a także piękną pipetą z drewnianą nasadką.

Olejek arganowy to jeden z najpopularniejszych olejków na świecie. Jest doskonałym wsparciem dla włosów farbowanych i często dodaje się go również do farb, aby już podczas koloryzacji chronił pasma przed działaniem amoniaku i innymi niszczącymi składnikami.

Najcenniejszy olej pochodzi z rejonów Maroka – tylko tam uprawiany jest na tak szeroką skalę. Drzewa arganii żelaznej, z których pozyskuje się olejek arganowy, są wpisane na listę Rezerwatów Biosfery UNESCO.

Olejek jest dokładnie badany i wciąż odkrywa się jego doskonałe i zaskakujące właściwości kosmetyczne oraz zdrowotne.

2. Skład

Najważniejsze w olejku arganowym od Nanoil są jego wyjątkowe składniki, np. NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe), które w tak korzystnych proporcjach występują wyłącznie w oleju z arganii żelaznej. Są cenne, ponieważ organizm nie wytwarza ich sam i należy je stale dostarczać nie tylko z pożywieniem – również skóra czy włosy ich wymagają, aby w pełni się zregenerować oraz ochronić przed niszczeniem.

Zaraz po NNKT warto wymienić witaminę E, czyli tokoferol, która w tak wysokim stężeniu występuje wyłącznie w olejku arganowym. Okazuje się, że pod tym względem olej deklasuje nawet oliwę z oliwek. Witamina E, czyli witamina młodości jest nieodzownym elementem pielęgnacji. Niezwykle istotna dla włosów farbowanych, ponieważ chroni je przed niszczeniem, pielęgnuje i dba o piękny kolor pasemek.

Skwalen, luteina czy szereg niezbędnych, antyrodnikowych polifenoli (naturalnych związków fenolowych) to również składniki, które zawiera olejek arganowy Nanoil. Mają one duży wpływ na wzrost, kondycję i utrzymanie koloru włosów farbowanych.

3. Aplikacja

Olejek Arganowy Nanoil można nakładać zarówno na suche włosy w formie maski przed myciem, jak i na wilgotne włosy po myciu. W obu przypadkach należy zmyć go szamponem.

Na co dzień olejek arganowy zabezpieczy pasma przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz gorącym nawiewem suszarki – wystarczy niewielka ilość, aby je ochronić i w kilka chwil poprawić ich kondycję i wygląd.

To ważne!

Olejek Arganowy Nanoil to w 100% czysty olej arganowy. Nadaje się też do pielęgnacji skóry: ciała, twarzy, delikatnej skóry pod oczami oraz wzmacnia osłabione paznokcie. To sprawia, że ten olejek zdobywa wysokie miejsca nie tylko w rankingach produktów do włosów, ale również do twarzy czy ciała. Jest to doskonały, wszechstronny produkt.

4. Działanie

Olejek arganowy sprawnie domyka łuski włosów, wygładza tym samym pasma i działa niczym laminat, który nie przeciąża włosów, a jednocześnie nie pozwala im blaknąć. Dlatego Olejek Arganowy Nanoil jest tak doskonałym wsparciem dla włosów farbowanych. Jednocześnie działa on na wewnętrzne struktury włosów i wzmacnia, regeneruje oraz chroni przed zniszczeniem.

Karoteny (w tym β-Karoten) zawarte w oleju arganowym również nie są obojętne dla włosów po koloryzacji – doskonale wzmacnia ich odporność i zapobiega niszczeniu.

5. Wnioski

Olejek Arganowy Nanoil to produkt o najwyższej jakości, który nie tylko zapewni kompleksowe wsparcie i regenerację farbowanym włosom, ale również działa regenerująco na skórę: wymiata wolne rodniki, spłyca zmarszczki, pomaga wygładzić skórę, pozbyć się cellulitu czy rozstępów.

Jeśli chcesz poznać ten produkt lepiej, wejdź na www.nanoil.pl/olej-arganowy i dowiedz się więcej o jego właściwościach.

319