Schwarzkopf Essence Ultime Diamond Color

1. Wygląd, pojemność, wydajność

schwarzkopf-essence-ultime-diamond-colorEssence Ultime Diamond Color to olejek zamknięty w prostej, plastikowej butelce z korkiem i niewielką pompką. Ma pojemność 75 ml i żółtą barwę oraz delikatny, nieco orientalny zapach. Olejek ma dosyć rzadką konsystencję i z tego względu szybko się zużywa. Serię Essence Ultime współtworzy znana modelka Claudia Schiffer. Wersja Diamond Color przeznaczona jest dla włosów farbowanych.

Pomaga je regenerować i wydobywa piękny kolor pukli.

2. Skład

Essence Ultime Diamond Color to produkt, który zawiera w składzie dobre alkohole, które zatrzymują wodę we wnętrzu włosa i mają działanie nawilżające. Jest to szczególnie ważne dla włosów farbowanych, które bywają bardzo wysuszone od amoniaku. Najważniejszymi składnikami w produkcie Essence są jednak dwa olejki kosmetyczne wysokiej klasy: olej słonecznikowy i olej z pestek moreli.

Olejek słonecznikowy – dba o wyjątkowo przesuszone włosy. Nawilża je i nadaje blasku oraz elastyczności. Sprawia, że kosmyki stają się wygładzone i zdyscyplinowane. Zapobiega elektryzowaniu włosów. Skutecznie odżywia i ochrania włosy przed wszelkimi uszkodzeniami oraz niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Olejek z pestek moreli – ma dobrą wchłanialność. Szybko wnika do wnętrza włosów i tam regeneruje je, nawilża, zapobiega utracie wilgoci z wnętrza pukli. Olej z pestek moreli znacznie odżywi włosy i spotęguje ich blask, a jednocześnie zwalczy matowość włosów i wzmocni ich kolor. Jest przy tym niezwykle delikatny i ma piękny, subtelny zapach.

Działanie olejków potęguje specjalny kompleks, który jest połączeniem keratyny, pantenolu i protein (Ultime-4-Complex). Zawarte w nim składniki silnie nabłyszczają włosy i tworzą na ich powierzchni ochronną otoczkę, która zabezpiecza włosy, przyobleka je w wyjątkowy blask oraz wzmacnia kolor włosów farbowanych.

3. Aplikacja

Olejek jest rzadki i – mimo iż jest mało wydajny – to dobrze rozprowadza się go na włosach. Nie obciąża kosmyków i pozostawia na nich ładny, delikatny zapach.

Essence Ultime Diamond Color można używać trojako:

  1. Przed myciem włosów (wystarczy potrzymać olej na włosach przez 15 – 30 min).
  2. Po umyciu włosów, na wilgotne, osuszone ręcznikiem włosy. Olej zabezpieczy je przed podczas stylizacji, ułatwi rozczesanie włosów i nada blasku.
  3. Na suche włosy, aby natychmiast wzmocnić ich blask i kolor, nadać zdrowego wyglądu i zabezpieczyć na cały dzień.

4. Działanie

Essence Ultime Diamond Color to olejek łączący w sobie moc naturalnych olejków oraz wyciągów z pereł, keratyny i pantenolu. Wszystko po to, aby wzmocnić, regenerować i zabezpieczać włosy farbowane przed wysuszeniem oraz uszkodzeniami. Olejek wydobywa kolor włosów farbowanych i nie pozwala im blaknąć.

5. Wnioski

Essence Ultime Diamond Color zawiera tylko dwa olejki naturalne i ma małą pojemność. Jego rzadka konsystencja sprawia, że szybko się zużywa. Dobrze dba o włosy farbowane i pozwala im na długo zachować kolor, blask i sprężystość. Ma ładny zapach, który stosunkowo długo utrzymuje się na włosach.

297